Atrakcyjna oferta leasingu dla firm
Motoryzacja

Atrakcyjna oferta leasingu dla firm

Okazuje się, że obecnie bardzo wiele firm decyduje się na to, by brać samochód w leasing. To popularny kierunek, ponieważ jest to taka opcja, która firmom opłaca się od strony finansowej. Z tego powodu wiele z nich zamiast kupować samochód decyduje się właśnie na jego leasingowanie. Ta opcja ciesząca się sporym zainteresowaniem, jednocześnie warto także sprawdzić jak to wygląda jeśli chodzi o warunki podpisywanej umowy.

Na uwadze warto mieć między innymi to, że samochód w leasing pozwala cieszyć się nowoczesną flotą pojazdów przy minimalnym zaangażowaniu finansowym w postaci wkładu własnego. 

Leasing samochodu – atrakcyjna oferta

Należy podkreślić, że samochód w leasing to dla firmy również taka szansa, dzięki której można również korzystać z optymalizacji podatkowej w firmie. Auta w leasingu to bowiem szansa na to, by wliczać raty leasingu w koszty co pozwala zmniejszyć ponoszone obciążenia podatkowe.

Nie powinno więc być zaskoczenia, że branie samochodów w leasing jest obecnie tak popularne i tak chętnie przez firmy wykorzystywane. Można również dzięki temu odliczać podatek VAT. Po stronie leasingodawcy są kwestie napraw i serwisu, dlatego firma nie musi takimi kwestiami się zajmować. 

Oferta leasingu – co wybrać? 

Oferowaniem leasingu zajmuje się obecnie wiele podmiotów. Taką działalność bardzo chętnie prowadzą banki, poza tym oferta tego typu pojawia się także w salonach samochodowych. Różne formy finansowania samochodów są obecnie szeroko promowane i leasing należy do tych form, które właśnie wśród przedsiębiorców cieszą się największą popularnością i najchętniej są obecnie wybierane, gdy chodzi o samochody, szczególnie gdy ta flota aut w firmie ma być liczna.