Broń, którą kupić może prawie każdy
Handel

Broń, którą kupić może prawie każdy

Militaria wzbudzają ogromne zainteresowanie. Nie brakuje osób, które decydują się kolekcjonować broń. Obecnie bardzo dużą popularnością cieszą się karabiny czarnoprochowe, czyli popularne czarnoprochowce. Przyjrzyjmy się tej broni nieco bliżej.

Broń czarnoprochowa, czyli jaka?

Karabiny czarnoprochowe to broń, którą wyprodukowano przed 1885 roku. Do broni tej zalicza się również repliki oryginalnej broni. Karabiny czarnoprochowe zaliczane są do broni rozdzielnego ładowania, co oznacza, że oddzielnie ładuje się amunicję (ołowiane kule), a oddzielnie proch. Wystrzał możliwy jest dopiero wówczas, gdy dojdzie do nagłego spalania czarnego prochu. Karabiny znacznie różnią się więc od broni, która obecnie jest użytkowana.

Jak kupić taką broń?

Broń czarnoprochowa, do której zalicza się karabiny czarnoprochowe jest naprawdę łatwo dostępna. Wystarczy postawić na dobry sklep z bronią czarnoprochową, aby taką broń kupić bez problemu. Co ważne, czarnoprochowce dostępne są bez konieczności posiadania zezwolenia na broń. Jedynym warunkiem, który trzeba spełnić jest wiek: trzeba mieć ukończone osiemnaście lat. Żaden szanujący się sklep z bronią czarnoprochową nie sprzeda czarnoprochowców osobie, które nie jest pełnoletnia. Karabiny czarnoprochowe można nosić przy sobie, pamiętając jedynie o tym, aby zabezpieczyć je przed dostępem do osób trzecich.

Broń czarnoprochowa jest dzisiaj chętnie kupowana. Nie brakuje osób, które mają naprawdę duże kolekcje tej broni. Wśród nich znajdują się nierzadko naprawdę ciekawe egzemplarze.