Czym zajmuje się notariusz?
Usługi

Czym zajmuje się notariusz?

Notariusz należy do zawodów zaufania publicznego. Jego zakres działalności obejmuje mnóstwo czynności prawnych, które zostały przewidziane w ustawie o notariacie. Zobaczmy, jakie czynności prawne wykonuje notariusz Rzeszów.

Czynności dokonywane przez notariusza

Do czynności, które dokonuje notariusz Rzeszów należy sporządzanie między innymi:

  • aktów notarialnych;
  • poświadczeń;
  • wypisów, odpisów oraz wyciągów dokumentów.

Kancelarie notarialne Rzeszów zobowiązane są do udzielania stron wszelkich niezbędnych informacji związanych z zakresem dokonywanych czynności. Osoby, które chcą skorzystać z usług świadczonych przez kancelarie notarialne Rzeszów muszą mieć przy sobie dowód osobisty. Jakie jeszcze dokumenty są niezbędne zależy od rodzaju dokumentu, który będzie sporządzał notariusz. O tym, jakie dokumenty będą potrzebne oczywiście klientów poinformuje kancelaria notarialna Rzeszów.

Jak znaleźć dobrego notariusza w Rzeszowie?

Kancelarie notarialne Rzeszów są tak liczne, że wybranie tej najlepszej nie jest łatwe. Godny polecenia na pewno jest notariusz Rzeszów 3 maja.

Notariusz Rzeszów 3 maja to świetny wybór dla osób, które zamierzają sprzedać lub kupić nieruchomość, sporządzić umowę darowizny czy sporządzić małżeńską umowę majątkową. Kancelaria notarialna Rzeszów prowadzi również sprawy spadkowe. Co ważne, kancelaria notarialna Rzeszów przeprowadzi je szybciej niż sąd. Warunkiem jest zgoda wszystkich spadkobierców. Notariusz Rzeszów 3 maja w szczególnych okolicznościach może wykonywać swoje czynności poza kancelarią.