Doskonała kawa - jakie ziarna wybrać?
Gastronomia

Doskonała kawa – jakie ziarna wybrać?

Kawa to jeden z najbardziej popularnych napojów na całym świecie. Także w Polsce ma bardzo duże grono zwolenników, wśród nich znajdzie się także sporo osób, które będą szukały dla siebie odpowiednich ziaren. Istnieje coraz większa świadomość tego, że to właśnie wybór ziaren ma kluczowy wpływ na smak kawy i faktycznie warto je dobierać starannie.

W zależności od regionu świata z jakiego kawa pochodzi może mieć różny smak. Wśród popularnych propozycji na pewno znajduje się kawa z Etiopii, którą w polskich sklepach często możemy spotkać. To najczęściej kawa mieszanka arabiki i robusty, co sprawia, że jest nieco bardziej wyrazista w smaku niż kawa 100% arabika.

Odwiedź dobry sklep z kawą

Chcą wybrać dobrą kawę ziarnistą z Etiopii warto mieć świadomość, że rynek jest mocno zróżnicowany i znaleźć można na nim wiele produktów. Warto odwiedzić dobry sklep z kawą, gdzie tych różnych produktów będzie bardzo dużo i faktycznie każdy będzie miał okazję dobrać dla siebie właściwe ziarna. Dzięki temu, że w Polsce jest coraz więcej sklepów stawiających na kawę wydaje się, że istnieje coraz więcej możliwości jeśli chodzi o zakup dobrej kawy, a wśród niej pojawia się także bardzo często kawa z Etiopii.

Jakie kawy z Etiopii warto kupić?

Kawa z Etiopii to bardzo często takie ziarna, które są dość mocno palone, dlatego można mówić o ich wyrazistości jeśli chodzi o smak. Kawa etiopska możliwe, że więc, że nie będzie odpowiadać tym osobom, które stawiają na delikatny smak kawy. Warto jednak mieć na uwadze różne możliwości jakie są dostępne na rynku, spróbować różnej kawy, by spośród tych propozycji wybrać dla siebie coś atrakcyjnego i dopasowanego do upodobań smakowych, co sprawi, że picie kawy będzie przyjemnością.