Kupujemy broń czarnoprochową
Handel

Kupujemy broń czarnoprochową

Rodzajów broni jest wiele. Jednym z tych, po który często sięgają kolekcjonerzy jest broń czarnoprochowa. Okazuje się, że kupno broni czarnoprochowej nie jest obecnie większym problemem. Zobaczmy co warto wiedzieć na temat czarnoprochowców.

Czym jest broń czarnoprochowa?

Do broni czarnoprochowej zaliczana jest broń powstała przed 1885 rokiem (a także jej repliki), w której do wystrzału dochodzi na skutek nagłego spalania czarnego prochu. Jest to broń rozdzielnego ładowania: oddzielnie ładuje się w niej amunicję, a oddzielnie proch. W przypadku broni czarnoprochowej amunicją są wykonane z ołowiu kule.

Czy na taką broń potrzebne jest pozwolenie?

Okazuje się, że nie jest potrzebne pozwolenie. Obowiązujące aktualnie prawo nie nakłada na osoby chcące kupić broń czarnoprochową obowiązku posiadania zezwolenia. Oznacza to, że sklep z bronią czarnoprochową nie będzie oczekiwał przedstawienia takiego dokumentu. Co jednak ważne, karabiny czarnoprochowe mogą kupić tylko osoby pełnoletnie. Czarnoprochowce można również bez problemu przemieszczać. Nie trzeba mieć specjalnego pozwolenia, aby z taką bronią wyjść z domu. Warunek jest jednak jeden: broń czarnoprochowa musi być zabezpieczona tak, aby nie miały do niej dostępy osoby niepożądane.

Broń czarnoprochowa chętnie kupowana jest przez kolekcjonerów. Dobry sklep z bronią czarnoprochową oferuje szeroki wybór tego rodzaju broni, a jej zakup jest znacznie uproszczony za sprawą obowiązujących aktualnie przepisów. Decydując się na zakup broni czarnoprochowej, warto pomyśleć również o niezbędnych akcesoriach.