Montaż okien zwykłych i dachowych
Budowa i remont

Montaż okien zwykłych i dachowych

Nowoczesne okna, które obecnie dostępne są w sprzedaży to mniejsze zużycie energii, doskonałe parametry izolacyjne i duże walory estetyczne. Wszystkie te cechy okna te mogą stracić, jeśli zostaną źle zamontowane. Jak wstawić okno, aby uniknąć błędów?

Na czym polega właściwy montaż?

Bardzo duży wpływ na montaż okna ma rodzaj ściany, w której zostanie ono osadzony. Jak więc zamontować okno w ścianie dwuwarstwowej? W przypadku nowych domów, których ściany są ocieplone, najczęściej stosuje się montaż okna zlicowanego z murem. Miejscem, w którym okno styka się ze ścianą musi zostać bardzo porządnie uszczelnione. Uszczelnienie to musi być jednocześnie wodoszczelne i trwałe.

Połączenie okna ze ścianą uszczelnia się od wewnątrz na przykład silikonem lub taśmą butylową. Do uszczelnienia połączenie od zewnątrz wykorzystuje się impregnowane taśmy rozprężne. W ocieplonych budynkach okna można montować również w warstwie ocieplenia. W tym przypadku montaż okna odbywa się z wykorzystanie specjalnych wsporników.

Montaż okien dachowych

Pod względem technicznym jest to trudniejsze niż montaż zwykłych okien – nawet tych montowanych w ścianie dwuwarstwowej. Jak zamontować okno dachowe, aby dach nie przeciekał? W tym przypadku bardzo ważne jest uszczelnienie tego okna. Prawidłowy montaż okna dachowego przeprowadzany jest w trzech etapach. Do uszczelniania okien dachowych służą specjalne kołnierze wykonane z aluminium. Zakup nowoczesnych okien to poważna inwestycja. Prawidłowo zamontowane posłużą przez lata.