Na co zwrócić uwagę przy zakupie naczepy?
Motoryzacja

Na co zwrócić uwagę przy zakupie naczepy?

Transport chłodniczy to niezwykle istotny element współczesnej logistyki, gdyż pozwala przewozić produkty wymagające określonej temperatury lub specjalnych warunków (na przykład mięso, leki, owoce, warzywa czy mrożonki). A do takich transportów idealnie sprawdzi się naczepa typu chłodnia Poznań.

Jednak na rynku dostępnych jest wiele rodzajów chłodni, które posiadają bardzo różnorodne właściwości. Na co zatem warto zwrócić uwagę podczas zakupu specjalnego auta, jakim jest naczepa chłodnia Poznań. W wielu polskich miastach są dostępne wszystkie rodzaje naczep chłodniczych.

Klasa naczepy

Jednym z najważniejszych kryteriów wyboru naczepy typu chłodnia jest jej klasa. W tym przypadku do wyboru są trzy:

  • klasa A, która umożliwia uzyskanie minimalnej temperatury w granicach 0 stopni
  • klasa B, która umożliwia przewożenie produktów wymagających chłodzenia na poziomie do -10 stopni
  • klasa C, która umożliwia uzyskanie temperatury na poziomie do – 20 stopni

Z tych trzech klas najbardziej praktyczna jest klasa C, która umożliwia transportowanie bardzo różnorodnych produktów. Jednak wybór chłodni o konkretnej klasie powinien być uzależniony od rodzaju transportu.

Budowa i gabaryty

Innym kryterium przy wyborze naczepy chłodni powinna być jej budowa. W tym przypadku do wyboru są dwie możliwości – naczepa jednokomorowa lub dwukomorowa. Ta pierwsza jest bardzo prosta – pozwala na wożenie towarów wymagających tej samej temperatury. Znacznie bardziej praktyczna jest naczepa chłodnia dwukomorowa Poznań.

Czym się wyróżnia taka naczepa? Otóż naczepa dwukomorowa posiada parownik i ścianę działową, co pozwala na uzyskanie różnych temperatur w różnych częściach naczepy.

Równie istotnym kryterium wyboru konkretnej chłodni są jej gabaryty. Tutaj można zdecydować się naczepę o standardowych wymiarach, która sprawdzi się przy transporcie większości towarów. Jednak inną odmianą chłodni jest naczepa chłodnia mega Poznań. Cieszy się ona sporym zainteresowaniem w całej Polsce. Taka naczepa jest wyższa, co pozwala na transportowanie niestandardowych ładunków.

Naczepy chłodnie są dostępne w wielu wariantach. Dlatego też przed zakupem warto zastanowić się, która z nich spełni wszystkie potrzeby i wymagania.