Naczepa chłodnia - jaką wybrać?
Motoryzacja

Naczepa chłodnia – jaką wybrać?

Transport krajowy i międzynarodowy obejmuje przewożenie bardzo różnorodnych produktów. Dużą część tego transportu obejmują produkty wymagające specjalnych warunków – na przykład mrożonki, leki, warzywa czy owoce. Do takiego transportu najlepiej sprawdzi się naczepa chłodnia Poznań. Jak zatem wybrać najlepszą? W tym przypadku dużo zależy od potrzeb i wymagań konkretnego transportu.

Naczepa jednokomorowa lub dwukomorowa

Pierwszym dylematem przy zakupie lub wynajmie naczepy jest to, czy powinna być to naczepa z jedną komorą, czy też naczepa chłodnia dwukomorowa Poznań. Ta pierwsza jest bardzo prosta – na całej powierzchni naczepy panuje taka sama temperatura.

Natomiast naczepa dwukomorowa (zwana też multitemperaturową) jest wyposażona w specjalne ścianki działowe, które umożliwiają uzyskanie stref o różnych temperaturach. Chłodnia dwukomorowa jest bardzo praktyczna, gdyż pozwala na przewożenie podczas jednego transportu towarów wymagających różnych warunków termicznych.

Naczepa hakowa lub dopplestock

Innym kryterium różnicującym naczepy chłodnie jest ich budowa. Z jednej strony naczepy chłodnie mogą być hakowe, które są dedykowane do transportu półtuszy. Jednak znacznie lepszym wyborem jest dopplestock. Czym wyróżnia się taka naczepa typu chłodnia Poznań? Dostępne są naczepy wyposażone w specjalne szyny umożliwiające transportowanie zwiększonego ładunku.

Naczepa standardowa lub mega

Kolejnym pytaniem, na który musi sobie odpowiedzieć osoba kupująca chłodnię jest to, czy naczepa ma być standardowa, czy też nieco większa. Ta pierwsza pozwala na realizowanie standardowych transportów, ale niestety nie sprawdzi się przy tych większych. W tym przypadku lepsza będzie naczepa chłodnia mega Poznań.

Transport chłodniczy jest bardzo wymagający i jako taki wymaga specjalnych naczep. Na szczęście wybór chłodni jest tak duży, iż z wyborem tej najbardziej odpowiedniej nie powinno być żadnego problemu.