Najpopularniejsze typy pochłaniaczy przemysłowych
Przemysł

Najpopularniejsze typy pochłaniaczy przemysłowych

Tak, jak nie ma jednej branży, w której znajdowałyby zastosowanie przemysłowe pochłaniacze wilgoci, tak nie ma również jednego ich rodzaju. Przed planowanym zakupem warto więc przemyśleć nie tylko to, na jakie rozwiązanie będziemy zgłaszać zapotrzebowanie. Nie bez znaczenia wydaje się również forma pochłaniacza.

Najpopularniejsze rodzaje pochłaniaczy wilgoci

Gdybyśmy mieli wskazać ten pochłaniacz wilgoci, który najczęściej pojawia się w sprzedaży, z pewnością musielibyśmy wspomnieć o modelu kontenerowym. To właśnie on pozwala na radzenie sobie z zawilgoceniem i pleśnią w kontenerach, zapewnia więc większe bezpieczeństwo towarów podczas transportu. Klienci często wybierają jednak również przemysłowy pochłaniacz wilgoci w saszetkach. Warto pamiętać, że na zawilgocenie narażone są nie tylko same opakowania, ale również towary znajdujące się w nich. Saszetka sprawdza się świetnie jako ich zabezpieczenie.

Mniej oczywiste rodzaje pochłaniaczy wilgoci

Wielu klientów poszukuje nie saszetek, ale granulatów. Tego rodzaju pochłaniacz wilgoci przemysłowy zwraca na siebie uwagę przede wszystkim dlatego, że ma sypką postać. Nie zajmuje wiele miejsca, a jednocześnie jest w stanie zabezpieczyć nawet drobne szczeliny. Sprawdza się wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z produktami dość delikatnymi.

Ciekawym rozwiązaniem są też kapsułki nazywane pochłaniaczami wilgoci szczególnego przeznaczenia oraz folia aluminiowa. Ta ostatnia jest stosowana przede wszystkim jako dodatkowe zabezpieczenie. Jest kojarzona przede wszystkim jako rozwiązanie stanowiące sposób na ochronę przed wodą. Warto jednak zainteresować się nią także dlatego, że może przeciwdziałać zawilgoceniu, do którego przyczyniają się smary i tłuszcze.