O montażu okien słów kilka
Budowa i remont

O montażu okien słów kilka

W każdym budynku mieszkalnym muszą znajdować się okna. Na forach poświęconych budownictwu wyjątkowo często pojawia się pytania: jak wstawić okno?

Osadzanie okna nie musi być skomplikowane

Montaż okna to prace, które powinny zostać wykonane w prawidłowy sposób. Tylko prawidłowy montaż okna sprawi, że w pomieszczeniach będzie cicho i ciepło. Prawidłowy montaż okna wpływa też na jego trwałość. Jak zamontować okno?

Przede wszystkim należy pamiętać, że stolarka okienna nie może być montowana „na sztywno”. Wykonując montaż okna nie można też zapominać o tym, że miejsce styku okna ze ścianą musi zostać porządnie uszczelnione. Prawidłowy montaż zapobiega powstawaniu mostków powietrznych. Konsekwencją nieprawidłowo wykonanej izolacji może być przemarzanie ścian zimą.

Czy montowanie okien dachowych wygląda podobnie?

Okna dachowe pojawiły się w naszym kraju mniej 20 lat temu. Wtedy to popularne stały się domy z użytkowym poddaszem. Kolejne pytanie zadawane dość często brzmi więc jak zamontować okno dachowe. Montaż takiego okna jest bardzo skomplikowany. Okno dachowe musi bowiem zostać zamontowane w taki sposób, aby dach nie przeciekał. Renomowani producenci okien oferują całą gamę produktów, które nie tylko ułatwiają montaż okna dachowego, ale też gwarantują, że zostanie on wykonany prawidłowo.

Prawidłowy montaż zwykłego i dachowego okna to gwarancja ich właściwego funkcjonowania przez wiele lat. Gwarancją najlepszej jakości wykonania jest powierzenie tego zadania sprawdzonej ekipie montażowej.