Podstawowe rodzaje naczep typu chłodnia
Motoryzacja

Podstawowe rodzaje naczep typu chłodnia

W transporcie krajowym i międzynarodowym już od wielu lat bardzo dużą popularnością cieszy się naczepa typu chłodnia. Poznań to jedno z wielu miast, gdzie można kupić lub wynająć właśnie takie naczepy. Dodatkowym argumentem przemawiającym za takim wyborem jest fakt, iż naczepa chłodnia Poznań jest dostępna w wielu rodzajach i wariantach. A to sprawia, iż można ją dopasować do swoich potrzeb i wymagań. Jakie są podstawowe rodzaje takich naczep?

Podział chłodni ze względu na klasy

Naczepa chłodnia Poznań może występować w kilku podstawowych klasach – A, B i C. Klasa A oznacza, iż w takiej naczepie można osiągnąć minimalną temperaturę w granicach zera. Klasa B pozwala na obniżenie jej o 10 stopni ( do – 10), natomiast klasa C umożliwia transportowanie towarów w temperaturze dochodzącej do – 20 stopni. Najbardziej praktyczne są oczywiście chłodnie o klasie C, gdyż pozwalają na przewożenie bardzo zróżnicowanych towarów.

Podział naczep chłodni ze względu na konstrukcję

Naczepa chłodnia Poznań jest dostępna w wielu wariantach. Tutaj trzeba wspomnieć między innymi o ilości komór. Naczepa chłodnia jednokomorowa pozwala na transport ładunku wymagającego takiej samej temperatury. Natomiast naczepa chłodnia dwukomorowa Poznań jest znacznie praktyczniejsza. Otóż taka naczepa jest wyposażona w parownik i ścianę działową, co zapewnia różną temperaturę w dwóch częściach naczepy.

Dzięki temu można jednocześnie transportować produkty wymagające różnych temperatur. Mówiąc o konstrukcji naczep warto też wspomnieć o ich wysokości. W tym przypadku dostępna jest naczepa standardowa lub naczepa chłodnia mega Poznań.

Jakie jeszcze naczepy typu chłodnie są dostępne na rynku? Otóż naczepa typu chłodnia Poznań może być hakowa (do przewożenia półtuszy) lub typu dopplestock (wyposażona w szyny umożliwiające transport zwiększonego ładunku). Tak duża różnorodność umożliwia dobranie jej do konkretnego transportu.