Podstawowe rodzaje stoisk targowych
Dla firm

Podstawowe rodzaje stoisk targowych

Jednym z podstawowych elementów każdego targu, wystawy lub spotkania biznesowego jest stoisko wystawowe. Tak naprawdę jest to podstawa takich imprez, na których mogą wystawić się zarówno firmy, jak i osoby prywatne. Każda z tych firm lub osób może zdecydować się na określony rodzaj stoiska. Jakie są najbardziej popularne stoiska targowe? Tutaj warto wymienić kilka podstawowych rodzajów.

Jakie stoiska wystawowe spotkamy na targach?

Stoisko wystawowe wyspowe cieszy się największą popularnością. I trudno się temu dziwić, gdyż niewątpliwie jest bardzo ciekawe i praktyczne. Stoisko na targi w formie wyspy jest zamontowane w taki sposób, aby umożliwić ekspozycję prezentowanej oferty z każdej strony. A to na pewno zwiększa szansę na zainteresowanie ze strony potencjalnych klientów.

Stoisko wystawowe czołowe charakteryzuje się tym, iż jest otwarte z trzech stron i zamknięte z jednej strony. Takie stoiska wystawiennicze także cieszą się dużą popularnością, gdyż pozwalają również na bardzo szerokie zaprezentowanie swojej oferty.

Stoisko wystawowe narożne jest otwarte z dwóch stron. Taka opcja nie pozwala na pełną ekspozycję towaru, ale umożliwia prowadzenie rozmów w nieco spokojniejszej atmosferze.

Najczęstsze stoisko wykorzystywane na eventach

Stoisko wystawiennicze rzędowe charakteryzują się osłonięciem ścianek z trzech stron, a co za tym idzie – ekspozycją oferty jedynie od frontu. Takie rozwiązanie cieszy się sporym zainteresowaniem szczególnie w przypadku małych targów lub wystaw. Dlaczego? Otóż takie stoisko charakteryzuje się stosunkowo niskim kosztem produkcji, a jednocześnie daje łatwą i wygodną możliwość zaprezentowanie swojej oferty.

Stoiska wystawowe to obowiązkowy element na wszystkich tragach i wystawach. Są dostępne w wielu opcjach i rodzajach, co pozwala dopasować je do swoich indywidualnych potrzeb.