Wymiana starych okien na nowe
Budowa i remont

Wymiana starych okien na nowe

Każde okno po pewnym czasie staje się nieszczelne. Prowadzi to między innymi do coraz wyższych rachunków za ogrzewanie. Wymiana starych okien na nowe sprawi, że w domu będzie ciszej i cieplej.

Poprawnie zamontowane okna

Dobry montaż okna w ścianie to duża sztuka. Prawidłowy montaż okna pozwala uniknąć wokół niego mostków cieplnych. Jak więc wstawić okno, aby montaż był prawidłowy? Przede wszystkim należy pamiętać o tym, aby montaż okna powierzyć dobremu wykonawcy. Taki wykonawca doskonale wie, jak zamontować okno, aby skrzydła nie paczyły się i dobrze otwierały. Montaż zwykłych okien nie jest trudny technicznie.

Prawdziwym wyzwanie jest montaż okien dachowych. Ale obecnie na rynku dostępne są rozwiązania, które rozwiązują problem jak zamontować okno dachowe. Systemowe akcesoria montażowe sprawiają, że montaż okna dachowego pozwala uniknąć błędów związanych z jego montażem.

Jak montować okna?

Gotowe akcesoria do montażu okien dachowych znacznie montaż ten ułatwiają. Niezbędne do zamontowania okna dachowego akcesoria są przez producenta pakowane razem z oknem. W przypadku zarówno tradycyjnych, jak i dachowych okien bardzo ważne jest skuteczne uszczelnienie szczeliny wokół okna. W przypadku okien dachowych stosowany jest specjalny kołnierz uszczelniający. Wyróżnia się wśród nich kołnierze do pokryć profilowanych i płaskich. Najczęściej okna dachowe montuje się między krokwiami, gdyż jest to najłatwiejszy sposób.

Okna da się wstawić bez błędów. Bardziej skomplikowany jest montaż okna dachowego, ale dobry fachowiec poradzi sobie z tym bez trudu.