Zalety leasingu na samochód
Motoryzacja

Zalety leasingu na samochód

Własny samochód to bez wątpienia ogromna wygoda. Sposobów na sfinansowanie samochodu jest przynajmniej kilka. Jedną z nich jest leasing. Okazuje się, że auta w leasingu cieszą się coraz większą popularnością. Zobaczmy jakie zalety ma samochód w leasing.

Uproszczone procedury i minimalne formalności

Samochód w leasing to przede wszystkim bardzo uproszczone procedury, jeśli porównamy leasing z kredytem bankowym na zakup samochodu. Auta w leasing można dostać zdecydowanie szybciej niż wówczas, gdy decydujemy się na ich zakup na kredyt bankowy. Formalności, które trzeba dopełnić, decydując się na auta w leasingu, są zdecydowanie mniejsze niż wówczas, gdy zaciągamy kredyt. Niewątpliwym plusem jest też to, że leasing nie obniża zdolności kredytowej.

Oznacza to, że decydując się na auta w leasing, nie zamykamy sobie drogi do zaciągnięcia kredytu bankowego. W przypadku firm, które zdecydowały się na samochód w leasing korzyścią jest możliwość odliczenia od podatku. Oznacza to realną oszczędność.

Leasing dla firm i osób prywatnych

Przez długi czas auta w leasingu dostępne były wyłącznie dla firm. Dzisiaj sytuacja jest zupełnie inna. Dostępny jest również leasing dla osób prywatnych. Okazuje się, że auta w leasing sprawdzają się zarówno w przypadku firm, jak i osób prywatnych.

Leasing na samochód to dobre rozwiązanie. Warto pamiętać, że auta w leasingu to szereg korzyści, których nie mamy wówczas, gdy decydujemy się na sfinansowanie samochodu poprzez zaciągnięcie kredytu bankowego.