Efektywne zarządzanie flotą w firmie
Dla firm

Efektywne zarządzanie flotą w firmie

W dzisiejszych czasach prowadzenie firmy wiąże się z koniecznością posiadania floty samochodowej. W niektórych firmach jest ona mocno rozbudowana. W efekcie niezwykle odpowiedzialnym zadaniem jest skuteczne zarządzanie flotą samochodową.

Elementy składające się na zarządzanie flotą

Zarządzanie flotą samochodową nie ogranicza się jedynie do zakupu odpowiedniej ilości samochodów. Na zarządzanie flotą samochodową składa się także serwisowanie firmowych samochodów. Dzisiaj zarządzanie flotą aut służbowych można powierzyć specjalistom.

Na rynku działa obecnie wiele firm, których specjalnością jest car fleet managment. Firmy korzystające z usług car fleet managment odnoszą wiele wymiernych korzyści. Korzystając z car fleet managment zyskują między innymi dostęp do części zamiennych w wyjątkowo atrakcyjnych cenach.

Kto może skorzystać z tych usług?

Zarządzanie flotą samochodową to usługa skierowana do firm, których flota aut służbowych składa się przynajmniej z 5 pojazdów. Na ogół jednak na korzystanie z tej usługi decydują się firmy, których flota aut służbowych z kilkudziesięciu pojazdów. Co ważne, flota aut służbowych może składać się z pojazdów różnych marek.

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, samochód firmowy może być wykorzystywany wyjątkowo efektywnie. Można kontrolować nie tylko czas pracy kierowców, ale też sprawdzić, jaki przebieg ma samochód firmowy. Z systemu zarządzania flotą samochodową korzystać mogą bardzo różne firmy, nie tylko te, które świadczą usługi transportowe.