Jakie sprawy można załatwić u notariusza?
Usługi

Jakie sprawy można załatwić u notariusza?

Jednym z zawodów zaufania publicznego jest notariusz. Wiele czynności prawnych jest skutecznych tylko wtedy, gdy ma formę aktu notarialnego. Notariusz Rzeszów zajmuje się wieloma czynnościami notarialnymi. Zobaczmy, jakie one są.

Kiedy warto zgłosić się do notariusza w Rzeszowie?

Główne zadania, które wykonuje notariusz Rzeszów to między innymi sporządzanie:

  • aktów poświadczenia dziedziczenia;
  • aktów własności;
  • umowy sprzedaży nieruchomości;
  • poświadczeń zgodności kopi z oryginałem, własnoręczności podpisu.

Formę aktu notarialnego musi mieć także umowa darowizny oraz umowy, które związane są z użytkowaniem wieczystym. Tego typu umowy sporządzają kancelarie notarialne Rzeszów. Dokumenty, które sporządzi notariusz Rzeszów na pewno będą zgodne z obowiązującymi przepisami. Warto pamiętać, że niektóre sprawy (należą do nich sprawy spadkowe) notariusz Rzeszów 3 maja poprowadzi o wiele szybciej niż sąd.

Ile kosztuje notariusz?

Kancelarie notarialne Rzeszów za swoje usługi pobierają oczywiście opłaty. Stawka taksy, którą pobiera notariusz Rzeszów 3 maja zależy od wartości mienia. Kancelaria notarialna Rzeszów jest zobowiązana przepisami prawa do pobierania także należnych podatków.

Na ogół więc wynagrodzenie kancelaria notarialna Rzeszów ustala indywidualnie z każdym Klientem. Maksymalna wysokość wynagrodzenia notariusza regulowana jest przepisami wydawanymi przez Ministra Sprawiedliwości. Umowy i czynności, które poświadczają kancelarie notarialne Rzeszów mają moc dokumentów urzędowych.