Dom i ogród

Sposób na piękny trawnik

Wiosna to czas, w którym ogrody i przydomowe trawniki budzą się do życia. Nic więc dziwnego, że jest to również okres, w którym możemy zdecydować się na regenerację murawy, która zwykle jest zniszczona po sezonie zimowym. Pomoże nam w tym trawa samo zagęszczająca, zwłaszcza jeśli będzie rozwiązaniem oferowanym przez znanych, sprawdzonych producentów.

Specyfika trawy samo zagęszczającej

Trawa samo zagęszczająca jest w rzeczywistości innowacyjną życicą RPR. Jej znakiem rozpoznawczym jest przy tym to, że trawa samo zagęszczająca uniwersalna jest w stanie połączyć w sobie wszystkie te cechy, za które cenimy wysoko trawy gazonowe. Kiełkuje tak samo szybko, jak tradycyjna życica, ma wytrzymałość typową dla wiechliny, a do tego pozwala na tworzenie rozłogów.

Gdy w grę wchodzi nowoczesna trawa samo zagęszczająca, opinie na jej temat są przeważnie wyjątkowo korzystne. Nie może być jednak inaczej, skoro łatwo się ukorzenia, a do tego źdźbła nawet przy intensywnej eksploatacji zachowują dekoracyjny wygląd.

Stosowanie trawy samo zagęszczającej jest atrakcyjne nie tylko z punktu widzenia osób, które mają już pewne doświadczenie w tym zakresie. Mówimy o rozwiązaniu, które powinno zainteresować także tych z nas, którzy są zainteresowani założeniem swojego pierwszego trawnika.

Jaki rodzaj trawy wybrać?

Nie każda trawa jest tak samo atrakcyjna zwłaszcza, jeśli mówimy o niej jako o rozwiązaniu stworzonym z myślą o mniej doświadczonych użytkownikach. Osoby o mniejszym doświadczeniu powinny więc stawiać przede wszystkim na sprawdzone rozwiązania.

Trawa samo zagęszczająca Substral jest tu doskonałym przykładem. Zbiera bardzo korzystne opinie, imponuje nawet tym osobom, które mają duże wymagania, a jednocześnie nie jest na tyle droga, aby jej zakup uznać za nieopłacalny.