Czym zajmuje się warsztat wulkanizacyjny?
Motoryzacja

Czym zajmuje się warsztat wulkanizacyjny?

Kiedy masz w planach otwarcie własnej działalności gospodarczej, zwykle poszukujesz kierunku działalności, na której się znasz. Dla wszystkich miłośników warsztatów samochodowych mamy doskonały pomysł na biznes, jest to warsztat wulkanizacyjny. Z pewnością zastanawiasz się czym zajmuje się taki warsztat i czy do jego otworzenia wystarczy ci sam podnośnik pneumatyczny, spróbujemy rozwiać wszystkie twoje wątpliwości.

Różnice między warsztatem samochodowym, a wulkanizacją

Wulkanizacja to biznes, który odnotowuje największe zyski w sezonie wymiany opon z zimowych na letnie i odwrotnie. Jeżeli jednak zastanowimy się dobrze nad biznes planem, z pewnością znajdziemy również inne usługi, którymi przyciągniemy nowych klientów. Ważną kwestią jest tutaj wyposażenie wulkanizacji. Z pewnością będzie ono zupełnie inne niż wyposażenie tradycyjnego warsztatu samochodowego.

Jak wyposażyć warsztat wulkanizacyjny?

Jeszcze przed otwarciem warsztatu, trzeba wykonać biznes plan, policzyć ile będzie kosztowała cała inwestycja. Urządzenia wulkanizacyjne nie należą do najtańszych, a jeżeli chcemy działać na większą skalę, muszą one być naprawdę profesjonalne. Tutaj nie wystarczą dwa lewarki warsztatowe, jakie zwykle mamy w swoim garażu, tutaj będzie potrzebny wysokiej jakości podnośnik i inne urządzenia, dzięki którym będziemy mogli wymienić koła i świadczyć inne usługi wulkanizacyjne.

Niezbędnymi urządzeniami jest na przykład montażownia i wyważarka do opon. Sama wymiana kół nie przyniesie nam wysokich dochodów, dlatego musimy zaopatrzyć się w pełne wyposażenie wulkanizacyjne. Jeżeli dodatkowo postaramy się o dotację na rozpoczęcie działalności, na pewno będzie nas stać na zakup pełnego oprzyrządowania.