Dom i ogród

Jak ulepszyć wygląd swojego trawnika?

Wiosną 2019 roku na rynku pojawiła się nowa propozycja. Jest nią trawa samo zagęszczająca. Do tej pory wiele osób podchodzi do niej z ostrożnością. Okazuje się, że jakiekolwiek obawy są pozbawione uzasadnienia. Jej rosnąca popularność nie wynika jedynie z tego, że ogrodnicy lubią testować nowe rozwiązania rynkowe. Jest przede wszystkim dowodem na to, że mamy do czynienia z naprawdę interesującym rozwiązaniem.

Czego się spodziewać po trawie Substral?

Zgodnie z deklaracjami producenta, oferowany przez Substral produkt to trawa samo zagęszczająca uniwersalna, która zagęszcza się sama. Jest to możliwe przede wszystkim dzięki podziemnym rozłogom, bo to właśnie z nich wystają nowe kępki trawy.

Dzięki temu trawnik zyskuje tak w perspektywie krótko-, jak i długofalowej. Trawa samo zagęszczająca Substral staje się gwarancją pięknego, utrzymanego w idealnym stanie trawnika. Jest nie tylko odporna na uszkodzenia nawet przy intensywnej eksploatacji. Zwraca na siebie uwagę także dlatego, że prowadzi do coraz gęstszego trawnika w przyszłości.

Piękniejszy trawnik

Gdy w grę wchodzi trawa samo zagęszczająca, opinie na temat produktu Substral są wyjątkowo korzystne. Jej użytkownicy potwierdzają, że już pierwsze zastosowanie prowadzi do wyraźnych różnic odnoszących się do wyglądu trawnika. Zwracają też uwagę na to, że wspomniane różnice z czasem jedynie zyskują na intensywności. Korzystanie z trawy Substral minimalizuje ryzyko dosiewek nowych nasion, co zwykle było normą, gdy na trawnikach pojawiały się ubytki.

Mitem nie jest także deklarowana przez producenta trawy odporność tego rozwiązania, czy to na niekorzystne warunki, czy to na użytkowanie. Można po niej chodzić dość intensywnie, a przecież właśnie tak wygląda eksploatacja trawnika, gdy wśród jego użytkowników znajdują się nie tylko osoby dorosłe, ale również dzieci. Owszem, nawet ona może się w ten sposób uszkodzić, reaguje jednak na uszkodzenia inaczej niż inne rozwiązania, bo wytwarza kolejne rozłogi.