Narzędzia potrzebne w warsztacie wulkanizacyjnym
Motoryzacja

Narzędzia potrzebne w warsztacie wulkanizacyjnym

Wymiana kół w samochodzie osobowym na pierwszy rzut oka nie jest zbyt skomplikowana, ale aby móc to zrobić kompleksowo i profesjonalnie, potrzebujemy odpowiednich urządzeń wulkanizacyjnych, dzięki którym wykonamy wszystkie czynności, a wymiana kół będzie profesjonalna i połączona z ich wyważeniem. Najważniejszy jest podnośnik pneumatyczny, aby bowiem zdjąć koła musimy podnieść samochód na odpowiednią wysokość. Potem wystarczy zdjąć koła za pomocą klucza pneumatycznego i wymienić je na nowe.

Podnośniki i lewarki na wyposażeniu warsztatu

Jeżeli decydujemy się na samodzielną wymianę kół w samochodzie, z pewnością jedyny sprzęt jaki posiadamy to podnośnik punktowy, za jego pomocą możemy wymieniać koła pojedynczo, a całość procesu trwa zdecydowanie dłużej.

Jeżeli wymiana kół odbywa się w profesjonalnym warsztacie wulkanizacyjnym, z pewnością znajduje się tam równie profesjonalne wyposażenie wulkanizacji. W tym kompresor do pompowania kół czy urządzenia wulkanizacyjne dzięki którym można szybko wyważyć wszystkie koła. To ważne, aby koła były odpowiednio wyważone, decyduje to o przyczepności i bezpiecznej jeździe po polskich drogach.

Jaki klucz pneumatyczny do kół?

Do wymiany kół potrzebny jest przede wszystkim dobrej jakości klucz pneumatyczny. Tylko dzięki niemu można swobodnie odkręcić wszystkie śruby od felg i zamontować nowe koła. Równie ważne są także lewarki warsztatowe, dzięki którym możemy unieść i podtrzymać samochód na odpowiedniej wysokości.

Tylko dobre wyposażenie warsztatu pozwoli na szybką i profesjonalną wymianę kół, wraz z ich odpowiednim wyważeniem. Wszystko po to aby jazda po drogach i autostradach była bezpieczna, a koła miały odpowiednią przyczepność do podłoża.