Dom i ogród

Prosty sposób na gęsty trawnik

Marzenie o pięknym, dynamicznie rozwijającym się trawniku jest jednym z tych, które jednoczy początkujących ogrodników oraz osoby, które mogą się pochwalić imponującym doświadczeniem w tym zakresie. Jego realizacja nigdy nie była prosta, a komplikowała się zwłaszcza wtedy, gdy mieliśmy do czynienia z trawnikiem intensywnie wykorzystywanym. Dziś możemy jednak mówić o korzystnych zmianach w tym zakresie. Wyznacza je trawa samo zagęszczająca.

Możliwości trawy samo zagęszczającej

Gdy w grę wchodzi nowa trawa samo zagęszczająca, opinie jej pierwszych użytkowników można uznać za co najmniej zachęcające. Często można usłyszeć, że uniwersalna trawa o takich właściwościach wywróciła rynek do góry nogami i choć brzmi to niewiarygodnie, w stwierdzeniu tym kryje się wiele prawdy.

Trawa samo zagęszczająca uniwersalna nie jest, oczywiście, absolutną nowością, a osoby śledzące nowości rynkowe, z pewnością miały już z nią do czynienia. Nie sposób jednak nie zauważyć tego, że mówimy o rozwiązaniu, które do tej pory spotykaliśmy jedynie na największych stadionach świata, dziś zaś możemy cieszyć się nim na własnym trawniku.

Gęsty trawnik w Twoim ogrodzie

Rozwiązanie, które znamy jako trwa samo zagęszczająca Substral, to w rzeczywistości życica trwała RPR. Odmiana ta zwraca na siebie uwagę przede wszystkim dlatego, że jednym z jej znaków rozpoznawczych jest wyjątkowo szybki rozwój korzeniowy. Jedno nasionko to w tym przypadku jedna kępka trawy.

Bardziej istotne wydaje się jednak to, że trawa ta, w momencie wzrostu, rozwija wyjątkowo gęstą sieć korzeni. To właśnie z nich wyrastają kolejne kępki, a użytkownicy mogą cieszyć się trawnikiem nie tylko wyjątkowo gęstym, ale również zwartym. Jeśli zatem jakaś kwestia budzi wątpliwości, może być nią jedynie cena trawy samo zagęszczającej. Samo rozwiązanie warto więc postrzegać jako inwestycję.